Opublikowano

Jak być lepszym każdego dnia?

Pragniemy zmian, chcemy mieć lepsze życie, zarabiać więcej, być kochanym itp. Wszystko to da się osiągnąć ale tylko jeśli zaczniemy od zmiany… własnej osoby. 

Proces zmian rozpoczyna się od nas samych. To dzięki licznym nawykom i systematyczności, możemy zmienić nasze życie o 180 stopni. Wyrobienie sobie pewnych cech sprawi, że życie wokół nas zacznie się dostosowywać do nas i zaczniemy osiągać sukces, staniemy się mądrzejsi, bardziej rozmowni czy będziemy się po prostu cieszyć z życia. Poniżej przedstawiam 5 rad jak być lepszym każdego dnia.

Bądź obserwatorem.

W dzisiejszym świecie jesteśmy cały czas rozpraszani. Smartfony, powiadomienia czy reklamy. Trudno nam się skupić na danej rzeczy i przez to stajemy się mniej uważni. Musisz nauczyć się być obserwatorem, zauważać wszystko to co cię otacza. Świat jest pełen przykładów, słów, mądrości, błędów czy doświadczeń. Uważny obserwator będzie potrafił przelać spostrzeżenia na biznes.

Zbieraj idee.

Idee i myśli to piękna sprawa. Piękna ponieważ nachodzą znikąd i uciekają równie szybko jak się pojawiły. Nasz umysł pracuję na najwyższych obrotach i nie zawsze jest w stanie zapamiętać wszystko. Staraj się złapać te ulotne myśli i idee zanim będzie za późno. Zapisuj, rysuj, notuj, rób coś co pozwoli uchwycić myśli, które czasem mogą zmienić Twoje życie.

Czytaj.

Czytaj dużo. Czytanie to prawdopodobnie jedna z najlepszych inwestycji Twojego czasu. Staraj się dziennie przeznaczać ok. 30 minut na czytanie, a najlepiej zawsze noś ze sobą książkę. Nawet nie wiesz kiedy przyjdzie możliwość jej otwarcia. Zamiast ruszać kciukiem po telefonie, lepiej czytaj. Warto również zapisywać przeczytane książki. Jak wynika z badań: 38 procent Polaków czyta co najmniej jedną książkę rocznie. Spojrzałem na swoją listę, uff nie jestem statystycznym Polakiem, przeczytałem od początku roku już 4.

Analizuj.

Analizuj swój dzień. Zawsze przed pójściem spać, przeznacz 10 minut aby zastanowić się nad minionym dniem. Rozważ, które rzeczy zrobiłeś/aś dobrze natomiast co zostało wykonane źle. Dzięki temu będziesz miał/a pogląd na to jak wykonujesz dane czynności co z kolei pomoże Ci zmienić pewne nawyki.

Zacznij pisać.

Pisanie to nie tylko wyciągnięcie pióra i kartki papieru. To przede wszystkim kultywowanie dyscypliny i systematyczności. Po pierwsze dyscypliny myślenia co w dzisiejszych czasach coraz bardziej delegujemy swojemu „smart” przyjacielowi, który nie rozstaję się z nami nawet w toalecie. Twoje myśli przestaną być losowe i chaotyczne. Po drugie systematyczności, co wyrobi w nas nawyk, że gdy coś zaczynamy to robimy to cały czas dając tym samym rezultaty rozłożone w przyszłości. Nic co piękne nie przychodzi samo z siebie i nagle. Musimy na to zapracować.

Jakie Ty masz rady aby stawać się lepszą osobą? Podziel się nimi w komentarzu!