Opublikowano

Duchowość- co to takiego?

Rozwój sfery duchowej jest dużo bardziej istotny, niż zdrowie fizyczne czy psychiczne. Człowiek pozbawiony swojej duchowości, nie jest w stanie odpowiednio kierować pozostałymi sferami swojego człowieczeństwa. Najważniejszą istotą duchowości jest zatem zrozumienie siebie. A czy Ty znasz odpowiedź na pytanie: kim jestem?

Rozwój duchowości, prowadzi przede wszystkim do świadomego kierowania do tego kim jestem i dokąd zmierzam. Pozwala na prawidłowe kierowanie własnym życiem. Dzięki duchowości jesteśmy w stanie przyjąć świadomą i odpowiedzialną postawę wobec siebie i drugiej osoby. Osoby, które są jej pozbawione stają się bezradne i nie posiadają potrzebnych instynktów. Tylko człowiek duchowy potrafi prawdziwie myśleć i kochać. Duchowość prowadzi do dojrzałości we wszystkich sferach człowieczeństwa. Pozwala świadomie spojrzeć w głąb siebie, ale także kształtować utworzone więzi.

Wartość duchowa, jaką udaje się nam uzyskać, pozwala roztropnie kierować sobą i własnym życiem. Jeśli wiem dokąd zmierzam, to idzie mi to zdecydowanie łatwiej. Określenie priorytetów, zgodnych ze swoimi założeniami jest niezbędne do osiągnięcia swojego prywatnego błogostanu. Potrzeby duchowe, są nam niesamowicie potrzebne, jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. A dopóki nie rozwiniemy swojej sfery duchowej, nie przyjmiemy dojrzałej postawy zarówno wobec siebie, jak i otaczającego nas świata. Zrozumienie samego siebie, powinno być podstawową wartością każdego człowieka.