Opublikowano

8 rzeczy, na które tracimy czas

Czas leci nieubłaganie. Nie da się go cofnąć, nie da się przyspieszyć. Leci swoim tempem i na nikogo nigdy nie czeka. Dlaczego tracimy czas?

Czas to najcenniejsza i najbardziej tajemnicza rzecz na świecie. Potrafimy go trwonić i marnować na tysiące sposobów lecz nie wiemy jak go zatrzymać. Warto jednak szanować dany nam czas.

Oto 8 rzeczy, na które tracimy czas

Oglądanie telewizji/youtube

Telewizja i YouTube są tak zaprojektowane abyśmy mogli przy nich przesiedzieć cały dzień. Niestety wpadamy w pułapkę i zawsze mówimy „ostatni filmik, ostatni serial”. A tu nagle cały dzień stracony

Bycie w związku tylko dla tego, że się nudzi albo czuje się samotnym

Ranimy wtedy zarówno siebie jak i drugą osobę. Do związku trzeba dojrzeć. Aby móc wejść w związek trzeba kochać samego siebie i lubić spędzać samemu czas. Nigdy nie wolno wykorzystywać drugiej osoby do własnych chęci i celów.

Próbowania pomocy wszystkim ludziom

Wiele osób uważa, że może pomóc we wszystkich problemach. Jest to utopia bo nikt nie ma na to siły i problemy innych zaczynają nami rządzić i zamiast pomagać – zaczynamy szkodzić. Chcesz pomagać? Pomagaj bliskim lub zgłoś się do wolontariatu.

Próba wygrania każdej konwersacji

Znam ludzi, którzy mimo że nie mają racji to i tak na siłę będą dążyli temat aby wygrać. Zamiast 2 minutowej konwersacji, która mogła by się zakończyć uśmiechem to kończy się 2 godzinną kłótnią na absurdalny temat. Lepiej od razu zakończyć temat Judi Slot Deposit Pulsa.

Uszczęśliwianie innych samemu niebędąc szczęśliwy

Wiele osób myśli, że jeśli się uszczęśliwi np. rodziców to samemu będzie się szczęśliwym. Z tego powodu, młodzi ludzie zamiast słuchać własnego głosu i podążać drogą, która ich interesuje, postanawia zrobić to co powiedzieli rodzice. Kończy się to męką i brakiem radości z tego co się robi.

Narzekanie na brak zmian bez robienia czegoś

Narzekanie jest proste, narzekanie jest przyjemne, narzekanie jest łatwe. Dlatego tak bardzo lubimy narzekać zamiast wziąć sprawy w swoje ręce. Zamiast coś zmienić – narzekamy. Bo po co, coś robić samemu.

Tworzenie sztucznych problemów

Zamiast skupić się na priorytetach to tworzymy nieistotne problemy, które zabierają nasz czas.